Prevod obchodného podielu (zmena spoločníka)

Jednou z možností zmeny spoločníka v obchodnej spoločnosti je prevod obchodného podielu. Pred uskutočnením prevodu obchodného je potrebné prvotne skontrolovať podmienky v zakladateľských dokumentoch. Prevod obchodného podielu na tretiu osobu býva obvykle podmienený v spoločenskej zmluve súhlasom valného zhromaždenia.

Prevod obchodného podielu (zmena spoločníka)
Cena €
Prevod obchodného podielu
od 280 vrátane súdneho poplatku

Ako to prebieha?

1
Objednanie služby
Na začiatku procesu nás kontaktuje prostredníctvom formuláru na webovej stránke alebo e-mailom. vyplnením jednoduchého kontaktného formuláru na našej webovej stránke.
2
Odsúhlasenie cenovej ponuky
Na základe požadovaných zmien v Obchodnom registri Vám pripravíme nezáväznú cenovú ponuku a zašleme na schválenie.
3
Vypracovanie zmluvnej dokumentácie
Po vyžiadaní potrebných dokladov vypracujeme potrebnú dokumentáciu na prevod obchodného podielu, ktorú Vám následne posielame na podpis.
4
Zabezpečíme rýchly zápis zmien v Obchodnom registri
Po doručení potrebnej dokumentácie ihneď podáme návrh na vykonanie zmien v Obchodnom registri. O vykonaní zmien Vám následne zašleme informáciu spolu s aktuálnym výpisom z OR.

FAQs

Kedy nastávajú účinky prevodu obchodného podielu?

Podľa § 115 ods. 5 Obchodného zákonníka účinky prevodu obchodného podielu podľa odsekov nastávajú voči spoločnosti odo dňa doručenia zmluvy o prevode obchodného podielu spoločnosti, ak nenastanú až s neskoršou účinnosťou zmluvy, nie však skôr, ako valné zhromaždenie vysloví súhlas s prevodom obchodného podielu, ak sa podľa zákona alebo spoločenskej zmluvy súhlas valného zhromaždenia na prevod obchodného podielu vyžaduje.

Musím zmenu spoločníka oznámiť daňovému úradu?

Nie, zmenu spoločníka obchodnej spoločnosti nie je potrebné oznamovať daňovému úradu

Je možné previesť obchodný podiel bezodplatne?

Áno, prevod obchodného podielu je možný ako odplatne tak aj bezodplatne. Dohoda o cene prevádzaného podielu závisí len od zmluvných strán.

Môže obchodná podiel nadobudnúť osoba, ktorá je vedená v registri vydaných poverení na vykonanie exekúcie?

Nie, v zmysle § 115 ods. 6 Obchodného zákonníka nemôže nadobudnúť obchodný podiel v spoločnosti s ručením obmedzeným prevodom osoba, ktorá je ako povinný vedená v registri vydaných poverení na vykonanie exekúcie podľa osobitného zákona; uvedené platí rovnako bez ohľadu na skutočnosť, či nadobúdateľom obchodného podielu má byť iný spoločník spoločnosti alebo iná osoba.

Hodnotenia od našich klientov

Objednať konzultáciu

Som veľmi spokojná s právnymi službami, ktoré mi poskytla advokátska kancelária. Počas celého zastúpenia som sa cítila informovaná a podporovaná. Právne rady boli zrozumiteľne vysvetlené.

Veronika K.

Rýchlo a efektívne vyriešili môj právny problém.

Adam K.

Bezplatná konzultácia

Získajte odborné právne poradenstvo od nášho tímu skúsených advokátov úplne zdarma. Naša konzultácia vám pomôže získať jasnejší obraz o vašej právnej situácii a rozhodnúť, ako ďalej postupovať. Nechajte nás bojovať za vaše práva.
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.
GDPR
Vytvorené v BigWay
crossmenuchevron-down