Zvýšenie/zníženie výživného

Poskytujeme odborné právne služby v oblasti úpravy výživného, či už ide o zvýšenie alebo zníženie. Zmena životných okolností môže ovplyvniť finančné možnosti rodičov aj potreby detí. S dôrazom na individuálny prístup vás prevedieme celým procesom a zabezpečíme že vaše práva budú chránené.

Zvýšenie/zníženie výživného
Cena €
Spísanie návrhu na zvýšenie/zníženie výžívného
300 Eur
ÚÚčasť na pojednávaní v rámci Banskej Bystrice a Zvolena (1 hod.) vrátane prípravy
100 Eur
Písomné vyjadrenie alebo iné písomné podanie na súd
podľa časovej náročnosti - hodinová sadzba 100 Eur

Ako to prebieha?

1
Kontaktovanie
Vyplňte kontaktný formulár na našej webovej stránke alebo nás kontaktujte telefonicky. Dohodneme si úvodnú konzultáciu, počas ktorej preberieme vašu situáciu a možnosti ďalšieho postupu.
2
Príprava a podanie návrhu na zvýšenie/zníženie výživného
Pripravíme potrebné dokumenty a návrh na rozvod, ktorý podáme na súd. Advokát vás bude priebežne informovať o postupe a ďalších krokoch.
3
Súdne konanie a rozhodnutie súdu
Zastupujeme vás na súdnom pojednávaní a zabezpečíme, aby všetky vaše práva boli dodržané. Po rozhodnutí súdu vám poskytneme potrebné poradenstvo v prípade nutnosti uplatnenia náhradného výživného a podania návrhu na výkon exekúcie.

FAQs

Aká je minimálna výška výživného?

Minimálna výška výživného na maloleté dieťa je stanovená vo výške 30% životného minima. Od roku 024 Ministerstvo spravodlivosti Slovenskej republiky vydalo metodiku, ktorá slúži ako podklad a pomôcka pre sudcov pri určovaní výšky výživného.

Viac nájdete na stránke Ministerstva spravodlivosti Slovenskej republiky

Hodnotenia od našich klientov

Objednať konzultáciu

Som veľmi spokojná s právnymi službami, ktoré mi poskytla advokátska kancelária. Počas celého zastúpenia som sa cítila informovaná a podporovaná. Právne rady boli zrozumiteľne vysvetlené.

Veronika K.

Rýchlo a efektívne vyriešili môj právny problém.

Adam K.

Bezplatná konzultácia

Získajte odborné právne poradenstvo od nášho tímu skúsených advokátov úplne zdarma. Naša konzultácia vám pomôže získať jasnejší obraz o vašej právnej situácii a rozhodnúť, ako ďalej postupovať. Nechajte nás bojovať za vaše práva.
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.
GDPR
Vytvorené v BigWay
crossmenuchevron-down