Odpor proti platobnému rozkazu

Ak vám bol doručený platobný rozkaz a nesúhlasíte s vymáhanou pohľadávkou jedinou možnosťou obrany je podanie odporu proti platobnému rozkazu v opačnom prípade budete povinný uhradiť žalobcovi priznaný nárok vrátene trov súdneho konania. Odpor proti platobnému rozkazu máte možnosť podať v lehote 15 dní od doručenia a musí byť vecne odôvodnený. To znamená, že v odpore proti platobnému rozkazu nestačí len všeobecnými tvrdenia žalobcami poprieť uplatňovaný nárok ale uviesť tvrdenia o nedostatku financií na úhradu, ale je potrebné uviesť tvrdenia, ktoré spochybňujú dôvodnosť alebo výšku uplatňovanej pohľadávky.

Odpor proti platobnému rozkazu
Cena €
zastupovanie v súdnom konaní
podľa Vyhlášky č. 655/2004 Z. z.

Ako to prebieha?

1
Kontaktovanie
Zavolajte nám na telefónne číslo 0911 357 646 alebo nás kontaktujte prostredníctvom formuláru.
2
Príprava informácií
Pripravte si všetky relevantné dokumenty, vrátane platobného rozkazu a dokumentácie doručenej spolu s platobným rozkazom.
3
Dohodnutie konzulátice
Dohodneme si termín osobnej konzultácie, kde preberieme detaily vášho prípadu a možnosti postupu.

FAQs

Čo ak súd zamietne môj odpor?

Ak súd odmietne váš odpor, platobný rozkaz nadobudne právoplatnosť a veriteľ môže začať s exekúciou. Proti uzneseniu o odmietnutí odporu proti platobnému rozkazu máte možnosť v lehote 15 dní podať sťažnosť o ktorej bude rozhodovať sudca.

Môžem podať odpor proti platobnému rozkazu po uplynutí lehoty ?

V určitých prípadoch môžete podať odpor proti platobnému rozkazu. V prípade, že ste zmeškali lehotu na podanie odporu z ospravedlniteľných dôvodov môžete podať žiadosť o odpustenie zmeškania lehoty ku ktorej zároveň musíte priložiť zmeškaný úkon - odpor.

Aké sú náklady spojené s podaním odporu?

Podanie odporu je bezplatné. Iba v prípade, že využijete služby advokáta budete musieť rátať s nákladmi na právne služby.

Musím mať advokáta alebo môžem podať odpor sám?

V zásade platí, že odpor proti platobnému rozkazu môžete podať sami. Odporúčame, ale využiť služby advokáta, ktorý vám pomôže s formuláciu dôvodov v podanom odpore a bude vás zastupovať v ďalšom súdnom konaní

Aká je lehota na podanie odporu?

Odpor proti platobnému rozkazu je potrebné podať do 15 kalendárnych dní odo dňa doručenia platobného rozkazu.

Ako podať odpor?

Odpor sa podáva písomne alebo elektronicky na to určenom elektronickom formulári, ktorý je dostupný na stránke Ministerstva spravodlivosti Slovenskej republiky.

Hodnotenia od našich klientov

Objednať konzultáciu

Som veľmi spokojná s právnymi službami, ktoré mi poskytla advokátska kancelária. Počas celého zastúpenia som sa cítila informovaná a podporovaná. Právne rady boli zrozumiteľne vysvetlené.

Veronika K.

Rýchlo a efektívne vyriešili môj právny problém.

Adam K.

Bezplatná konzultácia

Získajte odborné právne poradenstvo od nášho tímu skúsených advokátov úplne zdarma. Naša konzultácia vám pomôže získať jasnejší obraz o vašej právnej situácii a rozhodnúť, ako ďalej postupovať. Nechajte nás bojovať za vaše práva.
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.
GDPR
Vytvorené v BigWay
crossmenuchevron-down