Neznámy vlastník

Ak sa chystáte predať pozemok, ktorý považujete za svoj alebo máte v pláne odkúpiť susedný pozemok či realizovať developerský projekt, môžete naraziť na komplikácie, ak je vlastníctvo pozemku nejasné alebo vlastník neznámy. Situácia s pozemkami na Slovensku je často zložitá a doteraz nekompletne vyriešená. Poskytujeme riešenie právnych otázok spojených s podielovým spoluvlastníctvom a neznámymi vlastníkmi. Pomôžeme vám identifikovať vlastníkov, prehliadnuť pozemkové knihy a archívy, a vykonať všetky potrebné kroky na usporiadanie vlastníckych vzťahov, čím zabezpečíme hladký priebeh vášho projektu bez prekážok.

Neznámy vlastník
Cena €
Vysporiadanie podielového spoluvlastníctva
dohodou

Ako to prebieha?

1
Kontaktovanie
Kontaktuje nás prostredníctvom formuláru na webovej stráne alebo nás kontaktuje telefonicky. Dohodneme si úvodné stretnutie na ktorom prejdeme možnosti vysporiadania podielového spoluvlastníctva nehnuteľností.

FAQs

Môže Slovenský pozemkový fond previesť pozemky?

SPF alebo Lesy SR môžu previesť vlastníctvo k pozemkom za určitých podmienok. Medzi tieto podmienky patrí, ak je účelom prevodu vyvlastnenie podľa stavebného zákona, rozhodnutie o zriadení priemyselného parku podľa príslušného zákona, alebo usporiadanie vlastníctva k pozemkom zastavaným stavbami pred 24. júnom 1991 na účely poľnohospodárskej výroby. Ďalej ide o usporiadanie vlastníctva k pozemkom zastavaným stavbami vo vlastníctve štátu slúžiacim ozbrojeným silám SR, stavbami vybudovanými vo verejnom záujme, a inými stavbami na zabezpečenie nevyhnutného prístupu k nim. Prevod je tiež možný pre usporiadanie vlastníctva k pozemkom zastavaným stavbami vo vlastníctve obcí alebo vyšších územných celkov, ktoré tieto získali podľa príslušných zákonov alebo zmlúv, a na zabezpečenie nevyhnutného prístupu k pozemkom iných vlastníkov.

Ako zistím cenu pozemku v správe SPF?

SPF môže previesť vlastníctvo k pozemku minimálne za cenu určenú znaleckým posudkom. V prípade, že po prevode vlastníctva preukáže svoje vlastnícke právo pôvodný vlastník môže od SPF požadovať náhradu vo výške sumy, ktorú SPF prijal.

Hodnotenia od našich klientov

Objednať konzultáciu

Som veľmi spokojná s právnymi službami, ktoré mi poskytla advokátska kancelária. Počas celého zastúpenia som sa cítila informovaná a podporovaná. Právne rady boli zrozumiteľne vysvetlené.

Veronika K.

Rýchlo a efektívne vyriešili môj právny problém.

Adam K.

Bezplatná konzultácia

Získajte odborné právne poradenstvo od nášho tímu skúsených advokátov úplne zdarma. Naša konzultácia vám pomôže získať jasnejší obraz o vašej právnej situácii a rozhodnúť, ako ďalej postupovať. Nechajte nás bojovať za vaše práva.
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.
GDPR
Vytvorené v BigWay
crossmenuchevron-down